اجلاس جهانی شوراها و شهردارانمدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور: تردد خودروهای فرسوده در محدوده طرح کاهش آلودگی هوا در تهران ممنوع است

31 تیر 1396

مدیر عامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور گفت: تردد خودروهای فرسوده در محدوده طرح کاهش آلودگی هوا (LEZ) در حال حاضر در تهران ممنوع است.

سعید قیصر افزود:این ممنوعیت تردد برای تمامی خودرو های فرسوده شامل خودروهای سنگین، سبک، شخصی، عمومی و دولتی در تهران خواهد بود.

وی ادامه داد: خودروهای فاقد معاینه فنی و خودرو های فرسوده در محدوده اجرای طرح زوج و فرد در شهر تهران توسط دوربین های مجهز در سیستم سیمفا(سامانه یکپارچه معاینه فنی کشور)شناسایی و اعمال قانون خواهند شد.

قیصر گفت : در حال حاضر ممنوعیت تردد خودرو های فرسوده به دلیل مجهزبودن دوربین ها در تهران اجرا می شود و چنانچه دیگر کلان شهر ها نیز به این دوربین ها مجهز شوند این ممنوعیت اعمال خواهد شد.

وی اضافه کرد: پیش بینی شده است که در تبریز هم بعد از تهران به عنوان دومین شهر به سیستم سیمفا متصل و این ممنوعیت درآینده اجرا شود.

مدیر اجرایی امور معاینه فنی کشور در خصوص تردد موتور سیکلت های کاربراتوری نیز گفت : تا کنون معاینه فنی برای موتور سیکلت ها قطعی نبود، اما در حال حاضر این امر اجباری شده است.

وی ادامه داد: تمام وسایل نقلیه باید برای گرفتن معاینه فنی مراجعه کنند و معاینه فنی داشته باشند اما درحال حاضر ضوابطی برای منع تردد این گونه موتورسیکلت ها وجود ندارد ،اما پلیس باید مانع تردد آنها شود.

منبع: ایرنا


761
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
زبان/Language

دبیر شورای راهبردی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

جناب آقای ابراهیم امینی

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران

رئیس دبیرخانه دائمی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

 مرتضی کاظمیان

مراسم افتتاحیه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

مراسم افتتاحیه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016 با سخنرانی جناب آقای مرتضی کاظمیان رییس دبیرخانه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران و ریاست محترم جمهوری جناب دکتر حسن روحانی

کانال آپارات اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ...

پوستر اجلاس
لینک های خبر اجلاس
مرکز همایش