اجلاس جهانی شوراها و شهردارانآغاز بکار کمیته دائمی پیگیری تفاهم نامه های منعقده تالار مذاکرات سرمایه گذاری

11 شهریور 1395

با توجه به برگزاری تالار مذاکرات سرمایه گذاری در "نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران2016" با حضور شهرداران و شوراهای شهر کشور؛ سرمایه گذاران و شرکت های داخلی فعال در حوزه شهری؛ سرمایه گذاران و شرکت های خارجی فعال در حوزه شهری از 11 کشور از سراسر دنیا ...

 


با توجه به برگزاری تالار مذاکرات سرمایه گذاری در "نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران2016" با حضور شهرداران و شوراهای شهر کشور؛ سرمایه گذاران و شرکت های داخلی فعال در حوزه شهری؛ سرمایه گذاران و شرکت های خارجی فعال در حوزه شهری از 11 کشور از سراسر دنیا با دستاورد حائز اهمیت تالار، انعقاد تعداد کثیری تفاهم نامه با موضوع انواع پروژه های شهری همچون شهربازی، انرژی های نو، بازیافت، تله کابین، تراموا، فاینانس، بافت فرسوده، زیست محیطی، حمل و نقل، گردشگری و ... به ارزش 620 تریلیون ریال و به میزان حدود 2 برابر بودجه عمرانی کشور و با عنایت به بند 5 مصوبات این اجلاس؛ تشکیل کمیته دائمی پیگیری تفاهم­ نامه؛ کمیته مذکور جهت نیل به این امر مهم، آغاز به کار نموده است.

با توجه به مکانیزم پیگیری­ تفاهم نامه­ ها، اهمیت و ضرورت تبدیل آن به قرارداد قطعی و اجرایی، مکلف بودن این کمیته به پیگیری و عملیاتی نمودن تفاهم نامه ها؛ گزارش عملکرد به صورت دوره ای از طرفین مذاکره دریافت و به سازمان­های ذیربط ارسال می­گردد.

امید است با اجرایی شدن تفاهم نامه های منعقده در این تالار، گام موثر دیگری در دستیابی به اهداف سیاست های سند چشم انداز برنامه پنجم توسعه کشور، در زمینه جذب سرمایه گذاران خارجی و توجه هرچه بیشتر به طرح ها و ایده های اقتصادی برداشته شود.


1430
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
زبان/Language

دبیر شورای راهبردی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

جناب آقای ابراهیم امینی

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران

رئیس دبیرخانه دائمی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

 مرتضی کاظمیان

مراسم افتتاحیه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

مراسم افتتاحیه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016 با سخنرانی جناب آقای مرتضی کاظمیان رییس دبیرخانه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران و ریاست محترم جمهوری جناب دکتر حسن روحانی

کانال آپارات اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ...

پوستر اجلاس
لینک های خبر اجلاس
مرکز همایش