اجلاس جهانی شوراها و شهردارانرئیس دبیرخانه دائمی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران: استقبال سرمايه گذاران در اجلاس جهانی شوراها و شهرداران نشان از پیشرفت های چشمگیرايران را دارد.

24 مرداد 1395

رئیس دبیرخانه دائمی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران گفت : حضور گسترده مقامات بین المللی؛ شهرداران، معاونان و مشاوران ارشد شوراها و شهرداری ها از کشور های مختلف، سرمایه گذاران و صاحبنظران خارجی در حوزه های مختلف مدیریت شهری در نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016 و نگاه مثبت آنان به این اجلاس ...


رئیس دبیرخانه دائمی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران:

استقبال سرمايه گذاران در اجلاس جهانی شوراها و شهرداران نشان از پیشرفت های چشمگیرايران را دارد.

رئیس دبیرخانه دائمی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران گفت : حضور گسترده مقامات بین المللی؛ شهرداران، معاونان و مشاوران ارشد شوراها و    شهرداری ها از کشور های مختلف، سرمایه گذاران و صاحبنظران خارجی در حوزه های مختلف مدیریت شهری در نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016 و نگاه مثبت آنان به این اجلاس و ایران نشانگر این است که با وجود تحریم ها، کشور ایران پیشرفت های چشمگیری در حوزه های مختلف داشته است.

مرتضي كاظميان گفت : رئيس جمهور در مراسم افتتاحیه این اجلاس براستفاده بهینه از فرصت های ایجاد شده پس از رفع تحریم ها تاكيد و بیان كرده ،امروز بعد از برجام و توافق هسته ای در شرایطی قرار داریم که ارتباط میان ایران اسلامی وکشورهای دیگر از لحاظ اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و علمی، نزدیک تر و آسان تر شده و باید از این فضا استفاده و بهره برداری کنیم.

رئیس دبیرخانه دائمی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران تصريح كرد: شهرداران خارجی در اجلاس از جمله شهردار دیورپول داکار نیز پس از سفر خود به ایران و شرکت در این اجلاس عنوان کرد در بازدید از تهران هرگز نمی توانستم تصور کنم که ایران اسلامی و پیشرفته امروزه که با مقاومت مردمانش در برابر تحریم ها و محدودیتهایی که آمریکا برای آن ایجاد کرده است به این همه دستاورد رسیده باشد و به عنوان کشور تاثیرگذار در جهان اسلام قلمداد شود.

كاظميان با بيان اينكه با نگاهی اجمالی به اقتصاد کشورهای قدرتمند به سهولت می‌توان به نقش فاینانس در فرآیند رشد و توسعه اقتصادی جوامع مختلف پی برد گفت : نحوه آگاهی از منابع بین‌المللی برای تامین مالی یک شرکت یا پروژه، خود دانشی است که در کشورهای درحال توسعه به آن نیاز فراوانی حس می‌شود در این ارتباط برای نخستین بار در ایران و در یک اقدام بی نظیر، سرمایه گذاران و شرکت های بین المللی از 11 کشور براي سرمايه گذاري به ايران آمدند .

وي اعلام كرد: کره جنوبی، چین، آمریکا، سوئیس، انگلستان، اسکاندیناوی، ترکیه، عراق، ایتالیا، ارمنستان، گرجستان و آذربایجان و ده ها شهرداری و شرکت های داخلی در تالار مذاکرات سرمایه گذاری نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016، حضورداشتند که طی دو روز با هم مذاکرات   فشرده ای در خصوص سرمایه گذاری در حوزه های مختلف شهری داشتند .

رئیس دبیرخانه دائمی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران اضافه كرد:انعقاد تفاهم نامهايي به ارزش حدود620 تریلیون ریال، 2 برابر بودجه عمرانی کشور با موضوع پروژه­های شهری دراين اجلاس نشانگر وجود پتانسیل های بیکران سرمایه گذاری در شهرهای کشورمان است . 


1833
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
زبان/Language

دبیر شورای راهبردی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

جناب آقای ابراهیم امینی

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران

رئیس دبیرخانه دائمی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

 مرتضی کاظمیان

مراسم افتتاحیه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

مراسم افتتاحیه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016 با سخنرانی جناب آقای مرتضی کاظمیان رییس دبیرخانه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران و ریاست محترم جمهوری جناب دکتر حسن روحانی

کانال آپارات اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ...

پوستر اجلاس
لینک های خبر اجلاس
مرکز همایش