اجلاس جهانی شوراها و شهردارانسخنرانی شهردار و عضو شورا پونا هند در اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016

31 تیر 1395

شهردارشهر پونا هند گفت  :هدف ما درشهر پونا پایش فاضلاب و باز یافت آن است.

پرا شانتا جاگتاپ بیان کرد:افتخار می کنم که به عنوان نماینده هندوستان و همین طورشهرم دراین اجلاس آمدم خوشحالم  .کشور ما وسیع است وبه شهر های خود کمک می کنیم و شهر ما یک شهر فرهنکی است و دارای میراث فرهنکی است .

وی ادامه داد:درهند صد شهرهوشمند وجود دارد و شهر من نیز دومین شهر هوشمند آن است و یک شهر باستانی است و از نظر جغرافیایی نیز دارای شرایط خوبی است.

و این شهر دارای چهارمیلیون سکنه است وهفتادوشش قسمت الکترونیک دارد و همچنین  صدو پنجاه وسه نفر هم عضو شورا دارد که هفتادوهشت نفر ازآنها خانم هستند .

وی خاطر نشان کرد:در این شهر تاسیسات فاضلاب داریم و یک میلیون لیترآب داریم و از  منابع فاضلاب را پالایش می کنیم اما هدف اصلی ما این است که کل آب ها بازیافت کنیم .

وی گفت :ما در شهر خودمان مصادق بارزی از آزادی داریم و همه می توانند در توسعه شهر کمک کنند و در عین حال فعالیت های شهر در حال توسعه است .

این مهمان از پونا تصریح کرد:ما تلاش می کنیم ، شهر خودمان را زیبا و زیبا تر کنیم و حمل ونقل را هوشمند کنیم آب را از رودخانه ها تامین کنیم و رود خانه ها را هم حفظ کنیم و مدیریت انرژی داریم و همچنین از آب آبشار ها محافظت می کنیم .

به گفته وی چالش پیش روی ما حمل ونقل راه هاست و تلاش داریم که راه های روستایی خود را به شهر ها وصل کنیم .

وی گفت :مدیریت پسماند هم یکی دیگر از برنامه های ما است که انجام می دهیم و همچنین برای توسعه برنامه های فرهنگی نیز تلاش می کنیم و به عنوان یک عضوشورا از شما تشکر می کنم .

برای ایده ای برتر باید نظرات و تجربه  های خود را برای شهر هوشمند می خواهیم شهر خود را به سایر شهر های هوشمند دنیا وصل کنیم و دعوت می کنم از ما دیدن کنید و  در پایان از برگزاری این اجلاس و مهمان نوازی شما تشکر می کنم.

عضو شورای شهر پونای هند گفت : یکی از مشکلات اصلی شهر پونای هند حمل و نقل عمومی است

" ارویند شیند  " با اشاره به اینکه شهر تهران شبکه حمل و نقل عمومی خوبی دارد افزود : از تجربیات این شهر در بخش حمل ونقل عمومی در شهر پونای هند استفاده خواهیم کرد .

وی خاطر نشان کرد :برای حل مشکل حمل ونقل عمومی در پونای هند برای انجام طرح بی آر تی خیابان ها را عریض کردیم  وبرای توسعه این شهر برنامه های زیادی داریم و برای انجام آنها به 10 الی 20 سال زمان نیاز داریم .

 وی گفت : از چالش های دیگر این شهر مشکل فاضلاب و آب آشامیدنی است و در این شهر 65 درصد برنامه ها مرتبط با حل مشکل فاظلاب داریم و در این مورد در آینده مشکل خواهیم داشت .

وی گفت : حقوق شهروندان از سوی شوراها باید در نظر گرفته شود و باید تلاش کنیم  شهر عاری از آلودگی فراهم شود .

 وی بیان کرد :  در شهرهای اطراف ما برنامه های زیادی در خصوص بافت گیاهی داریم چون اکسیژن لازم برای شهر فراهم می شود .

وی گفت : پونا یک شهر تاریخی وفرهنگی است و تلاش کردیم 80 تا 90 درصد آلودگی در این شهر رفع شود.

وی افزود :  در این شهر در بخش صنعت فعالیت داریم و کارخانه هایی در آن فعالیت می کنند .

وی با اشاره به اینکه یکی  از مشکلات شهر پونا  حاشیه نشینی است گفت : اعتقاد داریم هر کسی به ما در عمران و آبادانی کمک کند از آ ن استقبال می کنیم .

 وی افزود : شورا باید در این زمینه کار کند البته سرمایه گذاری در این مورد انجام نشده است .

 وی بیان کرد : پروژه شهر هوشمند درمناطق  شهر پونا انجام شده است و ما اعتقاد داریم فعالیت هایی در این شهر انجام شده و این سخنان را در حضور شهر پونا مطرح کردم و به کشور خودم احترام می گذارم.


897
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
زبان/Language

دبیر شورای راهبردی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

جناب آقای ابراهیم امینی

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران

رئیس دبیرخانه دائمی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

 مرتضی کاظمیان

مراسم افتتاحیه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

مراسم افتتاحیه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016 با سخنرانی جناب آقای مرتضی کاظمیان رییس دبیرخانه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران و ریاست محترم جمهوری جناب دکتر حسن روحانی

کانال آپارات اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ...

پوستر اجلاس
لینک های خبر اجلاس
مرکز همایش