اجلاس جهانی شوراها و شهردارانمعاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دراجلاس جهانی اجلاس شوراها و شهرداران 2016

30 تیر 1395

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری : مدیریت شهری نقش مهمی در حراست و حفاظت از آثار فرهنگی کشور دارد

دکتر مرتضی رحمانی موحد روز چهارشنبه در نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016 ، با اشاره به موقعیت بسیار ارزشمند کشورمان از نظر آثار تاریخی و فرهنگی افزود: مدیریت شهری با تقویت توان خود در حوزه های مختلف اعم از شهری و روستاها باید تلاش کنیم آثار گرانبهایی که از گذشتگان برای معرفی آثار فرهنگی و دینی در اختیارمان قرار گرفته با حفظ حراست و مرمت از آنها در جهت جذب گردشگران داخلی و خارجی استفاده کنیم.

وی در بخش دیگر از سخنان خود به تولید صنایع دستی و گردشگری کشورمان اشاره و تصریح کرد در این عرصه خلاقیت های بی نظیری وجود دارد و برای معرفی بیشتر آن نیازمند توجه ویژه هستیم.

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تأکید کرد : شوراها وشهرداران نقش مهمی در معرفی آثار گردشگری برای مخاطبان دارند.

وی گفت: قنات های ایران به عنوان بیستمین اثر در یونسکو ثبت شده است و در ایران اسلامی ظرفیت های بسیار باارزشی  مباحث مختلف وجود دارد که باید تلاش کنیم بیش از پیش در جهان معرفی شوند.

وی در سخنان خود با ارایه گزارشی از عملکرد این سازمان در استفاده از فضای مجازی برای معرفی آثار گردشگری کشورمان گفت : برای تقویت زیرساخت های گردشگری در کشور، شهرداران و روسای شوراها در مباحث مختلف از جمله ساخت هتل ها و اقامتگاه های مناسب گردشگری تلاش کنند.

نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداریها 2016 ، روز چهارشنبه در سالن همایش های برج میلاد برگذار شد و فردا نیز ادامه دارد . در حاشیه این اجلاس ، چندین پنل تخصصی ، سخنرانی کلیدی و نشست تخصصی برگذار شده است و همچنین نمایشگاهی شامل شرکت های خدمات شهری و مدیریت شهری در حال برگذاری است.


647
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
زبان/Language

دبیر شورای راهبردی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

جناب آقای ابراهیم امینی

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران

رئیس دبیرخانه دائمی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

 مرتضی کاظمیان

مراسم افتتاحیه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

مراسم افتتاحیه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016 با سخنرانی جناب آقای مرتضی کاظمیان رییس دبیرخانه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران و ریاست محترم جمهوری جناب دکتر حسن روحانی

کانال آپارات اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ...

پوستر اجلاس
لینک های خبر اجلاس
مرکز همایش