اجلاس جهانی شوراها و شهردارانسخنرانی حسین محمد پور زندی، مدیر عامل بانک شهر در نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

30 تیر 1395

حسین محمد پور زندی، مدیر عامل بانک شهر گفت: جمعیت شهرنشینی در همه نقاط جهان در حال افزایش است و در این مسیر برای توسعه زیرساخت های شهری باید تلاش جدی انجام گیرد.

وی با اشاره به اینکه قرن 21 را قرن شهر ها نامگذاری کرده اند افزود: هفتاد درصد جمعیت ایران هم اکنون شهرنشین هستند و این رقم در چند سال آینده به هشتاد درصد خواهد رسید.

وی با تاکید براینکه برنامه ریزان و سیاست گذاران در مباحث شهری با شهرهای پرجمعیت مواجه خواهند بود گفت: در جهت کاهش معضلاتی که بدنبال افزایش جمعیت در شهرها بوجود می آید می بایست تامین منابع مالی زیرساخت های مورد نیاز شهرهای پر جمعیت مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: در این راستا بانک شهر این افتخار را پیدا کرده است با 25 کشور جهان به عنوان بانک عامل در جهت توسعه مباحث شهری همکاری کند.

وی با اشاره به اینکه امروزه چگونه شهرهای پرجمعیت را مدیریت کنیم تا مردم بتوانند با کمترین هزینه بهترین خدمات را دریافت کنند گفت : تقویت منابع مالی در جهت توسعه شهری در حوزه های مختلف بسیار اهمیت دارد.

پور زندی بیان کرد: ابتدا در بانک شهر 70 درصد منابع مالی متعلق به شهرداری و 30 درصد آن به مردم تعلق داشت و اکنون 92 درصد منابع این بانک مردمی است.

وی اظهار داشت: بانک شهر به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات به شهروندان است.

وی گفت: بزرگترین استراتژی بانک شهر در جهت توسعه شهری ، تقویت حمل و نقل عمومی است ودر این راستا تلاش داریم از محل صندوق بین المللی پول منابعی را جذب کنیم تا بتوانیم شهرهای امن برای شهروندان ایجاد کنیم.

نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداریها 2016 ، روز چهارشنبه در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد و فردا نیز ادامه دارد . در حاشیه این اجلاس ، چندین پنل تخصصی ، سخنرانی کلیدی و نشست تخصصی برگذار شده است و همچنین نمایشگاهی شامل شرکت های خدمات شهری و مدیریت شهری در حال برگزاری است.


663
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
زبان/Language

دبیر شورای راهبردی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

جناب آقای ابراهیم امینی

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران

رئیس دبیرخانه دائمی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

 مرتضی کاظمیان

مراسم افتتاحیه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

مراسم افتتاحیه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016 با سخنرانی جناب آقای مرتضی کاظمیان رییس دبیرخانه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران و ریاست محترم جمهوری جناب دکتر حسن روحانی

کانال آپارات اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ...

پوستر اجلاس
لینک های خبر اجلاس
مرکز همایش