اجلاس جهانی شوراها و شهرداراندکتر مجید جاودانی وکیل سازمان اسکال در ایران خبر داد: حضور دیوید فیشر قائم مقام سازمان بین المللی اسکال در نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016

22 تیر 1395

 قائم مقام سازمان بین المللی اسکال (SKAL) به عنوان یکی از مهمترین مراجع بین المللی گردشگری که از آن به عنوان بازوی اجرایی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) نام برده می شود در نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران2016  حضور خواهد داشت.

دکتر مجید جاودانی وکیل سازمان اسکال در ایران با بیان مطلب فوق افزود: آقای دیوید فیشر قائم مقام اسکال با حضور در این اجلاس ضمن معرفی اسکال، بررسی صنعت گردشگری و برنامه های این سازمان بین المللی در ایران را ارائه خواهد نمود.

جاودانی گفت: اسکال به عنوان عضو وابسته سازمان جهانی گردشگری ملل متحد و سازمان پیشتاز صنعت گردشگری طی بیش از 80 سال سابقه فعالیت، تنها سازمان حرفه ای ترویج دوستی با توسعه گردشگری و تنها گروه بین المللی متحد کننده تمام حوزه های صنعت گردشگری،  دارای 16000 عضو در قالب 400 باشگاه در 87 کشور می باشد. از اپراتورهای تور، شرکت های حمل و نقل، آژانس های مسافرتی، رسانه های گردشگری، شرکت های بیمه، هتل ها، می توان به عنوان کسب و کارهای عضو باشگاه های اسکال در اقصی نقاط دنیا نام برد. اسکال پس از 35 سال باشگاه خود را در ایران بازگشایی مجدد می نماید. باشگاه تهران به طور رسمی در 30 نوامبر 1959 آغاز به کار و در 30 سپتامبر 1981 معلق گردید.

ایشان تصریح کرد: با توجه به اختصاص محوریت گردشگری در این اجلاس،  جایگاه ایران  جزو 10 کشور برتر جهان از نظر برخورداری از آثار طبیعی و باستانی و در ادامه روند رو به رشد تعاملات بین المللی ایران بعد از برجام، رفع معضلات گردشگری ایران و ارئه راهکارها اهمیت موضوعی بالایی دارد که یکی از مهمترین رخدادهای مثبت در این زمینه، بازگشایی باشگاه سازمان بین المللی اسکال (SKAL) به عنوان یکی از مهمترین مراجع بین المللی گردشگری پس از 35 سال در ایران است.

دکتر جاودانی با اشاره به اینکه اسکال به عنوان صدای مورد اعتماد صنعت گردشگری بستر مورد نیاز در دسترسی اعضا باشگاه ایران به یک شبکه بین المللی متشکل از 16000 کسب و کار صنعت، با هدف بازاریابی و فروش خدمات و کالاهای اعضا ایرانی و توسعه پایدار صنعت گردشگری کشور را فراهم می نماید افزود: طراحی و اجرا برنامه های آموزشی توسط مدیران بین المللی صنعت گردشگری با هدف تربیت نیروی انسانی حرفه ای، انتقال دانش فنی مورد نیاز در پیاده سازی استانداردهای بین المللی صنعت در کسب و کارهای ایرانی عضو نیز از ماموریت های باشگاه اسکال در ایران است.  

برگزاری تالارمذاکرات سرمایه گذاری در این اجلاس و بازگشت اسکال بعد 35 سال به ایران زمینه ساز بسیار مناسبی جهت ورود سرمایه گذاران خارجی مرتبط با صنعت گردشگری در ایران و تسهیل آن است و هم اینک در اعضای اسکال در سطح جهان، تعدادی بانک، شرکت سرمایه گذاری، بیمه و حتی شرکت هواپیمایی وجود دارد که بعد از تاسیس این باشگاه در ایران برای تبلیغ و سرمایه گذاری اعتماد بیشتری پیدا می کنند.

اجلاس جهانی شوراها و شهرداران به ابتکار شورای عالی استان­ها و با حمایت و همکاری شورای اسلامی و شهرداری تهران، شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، وزارت خانه های راه و شهرسازی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، فرهنگ و ارشاد اسلامی، امور خارجه ایران، ورزش و جوانان با هدف آگاهی از آخرین دستاوردهای علمی جهان در عرصه مدیریت شهری، با حضور قریب به 1800 نفر از مدیران شهری، اعضای شورای اسلامی سراسر کشور و شهرداران داخلی و خارجی، با همت مرکز همایش های بین المللی توسعه داتیس، ۳۰ و ۳۱ تیر ۹۵ در  برج میلاد تهران برگزار می گردد و سخنرانی جمعی از شهرداران جهان جهت انتقال تجربیات و دانش مدیریت شهری همراه با حضور مدیران ملی همچون ریاست محترم جمهور و وزرای محترم کشور، راه و شهرسازی، فناوری اطلاعات، امورخارجه ایران و معاونان ایشان؛ برگزاری پنل­های تخصصی با نظارت سازمان­های ذیربط، از برنامه­های حائز اهمیت این رویداد است. 


722
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
زبان/Language

دبیر شورای راهبردی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

جناب آقای ابراهیم امینی

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران

رئیس دبیرخانه دائمی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

 مرتضی کاظمیان

مراسم افتتاحیه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

مراسم افتتاحیه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016 با سخنرانی جناب آقای مرتضی کاظمیان رییس دبیرخانه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران و ریاست محترم جمهوری جناب دکتر حسن روحانی

کانال آپارات اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ...

پوستر اجلاس
لینک های خبر اجلاس
مرکز همایش