اجلاس جهانی شوراها و شهردارانحاج رسولی ها مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران خبرداد: برگزاری نشست تخصصی بحران آب درایران و جهان در نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ۲۰۱۶

20 تیر 1395

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، از برگزاری نشست تخصصی بحران آب در ایران و جهان در حاشیه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ۲۰۱۶ با محوریت بررسی ضرورت احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی خبر داد .

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورایعالی استانها ،  حاج رسولی ها مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، از برگزاری نشست تخصصی بحران آب در ایران و جهان در حاشیه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ۲۰۱۶، تاریخ ۳۰ و ۳۱ تیرماه ۹۵ در یکی از سالن های همایش برج میلاد تهران خبر داد و محورهای اصلی این نشست را بررسی ضرورت احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی عنوان کرد .

 وی، آقایان جهانگیر حبیبی؛ معاون حفاظت و بهره برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران، محمد علی مصطفوی؛ مدیر کل دفتر حفاظت و بهره برداری منابع آب و امور مشترکین، هدایت فهمی؛ معاون دفتر برنامه ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو و عضو هیات علمی دانشگاه صنعت آب و برق را به عنوان اعضای این پنل تخصصی معرفی نمود .

 حاج رسولی ها بیان داشت: پیش تر تصور می شد منابع آب نامحدود است  اما امروزه حتی کشورهای پیشرفته محدودیت منابع آبی را درک کرده اند. وی با اشاره به اهمیت زیست محیطی آب، آن را کیمیاترین منابع در جهان و اساسی ترین نیازهای فعالیت بشری خواند و افزود: متاسفانه فعالیت های بشری به تنزل کمی و کیفی منابع آب دامن زده است. این مقام مسئول با ذکر پیش بینی های تکان دهنده، وضعیت منابع آب جهان را مخاطره آمیز و سیاره زمین را با مشکل کمبود آب معرفی کرد .

 وی در ادامه به محدودیت منابع آب تحت تاثیر فعالیت های مخرب و استفاده ناکارآمد منابع آب و در کنار آن افزایش جمعیت و افزایش تقاضای آب، اشاره کرد و افزود: بر اساس گزارش سازمان ملل، کمبود منابع آب موجب محدودیت زمین های کشاورزی شده است، تولید مواد غذایی در دهه های اخیر به شدت مخاطره آمیز شده و کمبود منابع آب به تهدیدی جدی برای حیات بشر تبدیل شده است .

 حاج رسولی ها با بیان اینکه تغییرات آب و هوایی و کاهش جنگل های باران خیز، کمبود آب را تشدید می کنند، به اثرات جانبی و غیرمستقیم کمبود آب نظیر افزایش فقر و گرسنگی، تخریب اکوسیستم، بیابان زایی، تغییرات آب و هوا و حتی تهدید صلح جهانی اشاره کرد. وی ادامه داد: جهان امروز باید با مشارکت جدی دولت ها مردم و بخش خصوصی به دنبال راه حل فوری و اضطراری برای پاسخگویی به بحران آب باشد. وی در ادامه به اهمیت موضوع برگزاری اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ۲۰۱۶، پرداخت و گفت: در این اجلاس نزدیک به ۱۸۰۰ عضو شورای اسلامی شهرها و شهرداران سراسر کشور، روسای شورای شهر و شهرداران کلان شهرها و تعداد کثیری از صاحبنظران و سرمایه گذاران بین المللی حضور دارند .

 حاج رسولی ها ابراز امیدواری کرد که برگزاری این اجلاس راهی برای همکاری بیشتر با مسئولان و مدیران شهری، اعضای شورا اسلامی شهرها و شهرداران در توسعه مدیریت شهری و ارائه راهکارهای تخصصی وکارآمد معضلات بحران آب در ایران باشد.

لینک خبر


600
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
زبان/Language

دبیر شورای راهبردی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

جناب آقای ابراهیم امینی

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران

رئیس دبیرخانه دائمی اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

 مرتضی کاظمیان

مراسم افتتاحیه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران

مراسم افتتاحیه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016 با سخنرانی جناب آقای مرتضی کاظمیان رییس دبیرخانه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران و ریاست محترم جمهوری جناب دکتر حسن روحانی

کانال آپارات اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ...

پوستر اجلاس
لینک های خبر اجلاس
مرکز همایش